با شهدا در منطقه 13

شهید تقی حمید قاسمیان

شهید تقی قاسمیان لنگرودی در 24 آبان ماه سال 1341 در تهران به دنیا آمد.این شهید والامقام دارای ملیت ایران و مذهب اسلام شیعه بود.وی تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم ادامه داد و به عضویت کمیته انقلاب اسلامی درآمد.این شهید گرانقدر سرانجام در 7 مرداد ماه سال 1367 در سن 26 سـالگی و در عملیات نصر8 حوادث ناشی از درگیری در شلمچه به مقام والای شهادت نایل گشت.

نام و نام خانوادگی : تقی (حمید) قاسمیان

نام پدر : كاظم

تاریخ تولد : ۱۳۴۱/۸/۲۴

تاریخ شهادت: ۱۳۶۷/۵/۷

محل شهادت: شلمچه

عمليات : نصر۸

تحصیلات : دیپلم

شغل : عضو کمیته ی انقلاب اسلامی

گلزار شهدای تهران واقع در بهشت زهرا سلام الله علیها قطعه ۴۰

شهید تقی قاسمیان :

شهید تقی قاسمیان لنگرودی در ۲۴ آبان ماه سال ۱۳۴۱ در تهران به دنیا آمد.این شهید والامقام دارای ملیت ایران و مذهب اسلام شیعه بود.وی تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم ادامه داد و به عضویت کمیته انقلاب اسلامی درآمد.

 تقی قاسمیان یکی از جوانان پرشور انقلابی ایران بود که برای پیروزی انقلاب و پاسداری از آن از جان و مال خود گذشت با پیروزی انقلاب و تشکیل کمیته ی انقلاب اسلامی وارد این مجموعه شد، و زیر پرچم سه رنگ مقدس جمهوری اسلامی ایران مشغول انجام وظیفه و دفاع مقدس شد. نقی را حمید صدا میکردند ، مادر چه عاشقانه میگوید : حمید از همان آغاز نوجوانی فرائض دینی خود را به نحو احسن به جا می آورد حتی نماز شب هم میخواند و در چشمان حمیدم حیای خاصی بود هیچ کاری را بدون رضایت من انجام نمیداد . هر چه بگویم نمیتوانم بگویم حمیدم چقدر پاک و صادق بود . به خانواده اش احترام میگذاشت از هیچ کمکی به دیگران دریغ نمیکرد. گاهی اوقات وقتی میدیدم به نماز می ایستاد من هم سریع به ایشان نمازم را اقتداء میکردم . نمازش که تمام میشد با حالت شرمندگی میگفت : چرا اینکار را میکنید ؟

من لایق این نیستم شما تاج سره من هستید نباید پشت من بایستید. مادر از نگاه کردن ، صحبت کردن حمید لذت میبرد و از اینکه خدا جنین فرزند خلفی به ایشان هدیه کرده خداراشکر گزار بود. آن روزهای جنگ حمید دلش میخواست در خط مقدم جبهه حضور داشته باشد ، به همین منظور مانند همیشه نزد مادر آمد تا اذن رفتن را از مادر بگیرد.

مادر که نمیخواست از حمید دور شود گفت : شما اینجا هم که باشی به کشورت خدمت میکنی . اما حمید قانع نشد، اصرار به رفتن داشت ، مادر که دید حمید قراری بر دلش نیست ناچار رضایتش را اعلام کرد. حمید عازم جبهه ها شد چند باری آمد مرخصی همان موقع بود که مادر فهمید باید از حمید دل بکند حمید یک مرد آسمانی بود باید به جایگاهی که لایقش هست برود.

این شهید گرانقدر سرانجام در ۷ مرداد ماه سال ۱۳۶۷ در سن ۲۶ سـالگی و در عملیات نصر۸ حوادث ناشی از درگیری در شلمچه به مقام والای شهادت نایل گشت.

آری چنین بود قصه ی عاشقانه ی این مادر و فرزند ….

تحقیق و تنظیم: خادمان شهدا در حوزه ۱۹۴ از ناحیه بسیج مقاومت کمیل

ویرایش: محمد موذن

روحش شاد و راهش پر رهرو باد