با شهدا در منطقه 13

شهید خسرو حسین میان محله

نمی دانم این مردان کوچک کجا بزرگ شده اند در کدام مکتب و مدرسه ای درس گرفتند که این چنین مردانی بزرگ اندیش و با فهم و آگاه به مسائل روزشان شدند چطور جان فشانی را یاد گرفتند ؟ از خودگذشتگی ، ایثار و رسیدن به کمال . آری ره صد ساله را اینان یک شبه پیمودند

نام و نام خانوادگی : خسرو ( حسین )میان محله

نام پدر : حیدر علی

تاریخ تولد : ۱۳۴۴/۰۹/۰۱

تاریخ شهادت : ۱۳۶۱/۰۹/۱۲

محل شهادت : سومار

عملیات : والفجر مقدمانی

تحصیلات : اول دبیرستان

شغل : دانش آموز بسیجی

گلزار شهدای تهران واقع در بهشت زهرا سلام الله علیها قطعه ۲۸

شهید خسرو ( حسین ) میان محله:

نمی دانم این مردان کوچک کجا بزرگ شده اند در کدام مکتب و مدرسه ای درس گرفتند که این چنین مردانی بزرگ اندیش و با فهم و آگاه به مسائل روزشان شدند چطور جان فشانی را یاد گرفتند ؟ از خودگذشتگی ، ایثار و رسیدن به کمال . آری ره صد ساله را اینان یک شبه پیمودند .

خسرو در وصیت نامه اش چنین می گوید :

به کسی که در راه خدا شهید می شود مرده نگویید آنها نمرده اند بلکه زنده اند ولی شما این واقعیت را درک نمی کنید. خدای را شکر و سپاس بیکران که ما را به نعمت ایمان متنعم کرد و خدای را شکر و سپاس که ما همزمان با ولی فقیهی همچون امام خمینی (ره) این مجاهد خستگی ناپذیر قرار داد خدایا زبان ما از شکر گزاری تو بسیار عاجز است . پروردگارا مرا ببخش که سخت بازگشته ام و توبکارم استغفر اللّه ربی و اتوب الیه خدایا از تو می خواهم عمر این رهبر را طولانی کن همانند عمر آفتاب عطا کن پروردگارا مرا با سرور شهیدان امام حسین (ع) و دیگر شهدای کربلا محشور بگردان .

خدایا مرا سعید زنده بدار و شهید بمیران ، بار خدایا از تو می خواهم که مرگم را شهادت در راه خودت زیر پرچم اسلام با اولیاء خودت قرار دهی . پدر و مادر و خواهر و برادر مسلمانم بدانید راهی که من رفتم راه حق بوده امیدوارم مرا حلال کنید و مرا بخشیده باشید در دعاهایتان امام را فراموش نکنید و برای پیشرفت اسلام دعا کنید .

سخن شهید خسرو میان محله با شما :

وای بر هر عیب جوی هرزه زبان محققا به آنش سوزان دوزخ خواهد افتاد آتشی که تصورش را هم نمی توانی داشته باشی و آن آتش را خشم خدا افروخته است .

 تحقیق و تنظیم: خادمان شهدا در حوزه ۱۹۴ از ناحیه بسیج مقاومت کمیل

ویرایش: محمد موذن

روحش شاد و راهش پر رهرو باد