با شهدا در منطقه 13

شهید فرهاد شاملو

فرهاد انسانی با خضوع ، خالص و با ایمان بود . فرهاد شغل انبیاء را داشت معلمی دلسوز بود . بعد از اینگه ساعت کاریش تمام میشد به مسجد جعفری می رفت و به فعالیت های مذهبی و دینی اش می پرداخت عضو بسیح فعال بود و در سر رویای رفتن جبهه را می پروراند

نام و نام خانوادگی : فرهاد شاملو

 پدر : عباس

 تاریخ تولد : ۲۶/۳/۱۳۴۲

تاریخ شهادت : ۱۳۶۵/۲/۲۲

 محل شهادت : پیچ انگیزه – فکه

عملیات : ماموریت

 تحصیلات : دیپلم

 شغل : معلم

 گلزار شهدا تهران واقع در بهشت زهرا قطعه ۵۳

شهید فرهاد شاملو:

فرهاد انسانی با خضوع ، خالص و با ایمان بود . فرهاد شغل انبیاء را داشت معلمی دلسوز بود . بعد از اینگه ساعت کاریش تمام میشد به مسجد جعفری می رفت و به فعالیت های مذهبی و دینی اش می پرداخت عضو بسیح فعال بود و در سر رویای رفتن جبهه را می پروراند .

مادر و پدر فرهاد دو فرزند داشتند یک پسر و یک دختر فرهاد تنها پسر خانواده بود خیلی روی فرهاد حساس بودند . عاقبت فرهاد طاقّت نیاورد از مادرش اجازه رفتن خواست نگاهش را به نگاه مادر دوخت منظر بود تا مادر اجازه بدهد . مادر برایش سخت بود این هم یک جهاد بود ، جهاد اکبر ، مادر فرهاد دلش را راهی کربلای حسینی کرد روز عاشور . خدایا رضایم به رضای تو خدایا پسرم لایق بهترین است بهترین ها را شامل حالش کن . مادر از روزی می گوید : روزی فرهاد وارد مجلسی فامیلی می شود شروع به سلام علیک و احوالپرسی می کند غیر عمد و سهوا با یکی از زنان فامیل که نامحرم بوده دست می دهد فرهاد از این قضه سخت ناراحت بود به مادرش میگفت این دست من به دست نامحرم خورده باید قَطع شود ، شاید اون موقع که فرهاد می گفت فقط حرف بود ولی موقع شهادت همان دستی که آرزوی قطع شدنش را داشت قَطع هم شد و بدون آن دست به خاک سپرده شد .

تحقیق و تنظیم: خادمان شهدا در حوزه ۱۹۴ از ناحیه بسیج مقاومت کمیل

ویرایش: محمد موذن

روحش شاد