با شهدا در منطقه 13

شهید مهدی خاکی قهی درستانی

مهدی خاکی که کارمند شرکت سایپا بود از همان روزهای آغاز جنگ در جبهه ها داو طلبانه عازم جبهه ها شد . حکایت رشادت های مهدی را می شود از خاک داغ خوزستان پرسید روزهایی که نبرد در جبهه سنگین بود مهدی و مهدی ها بودند که در دل دشمن یورش می بردند لحظه ایی عقب نکشیدند تا دشمن را عقب بنشاندند .

نام و نام خانواد گی: مهدی خاکی قهی درستانی

 نام پدر : احمد

تاریخ تولد : ۱۳۳۳/۲/۱

تاریخ شهادت : ۱۳۶۵/۲/۲۱

محل شهادت فکه

 عملیات: پاتک به فاو

 تحصیلات : سوم راهنمایی

 شغل : کارمند شرکت سایپا

گلزار شهدا تهران واقع در بهشت زهرا سلام الله علیها قطعه ۵۳

شهید مهدی خاکی قهی درستانی :

مهدی خاکی که کارمند شرکت سایپا بود از همان روزهای آغاز جنگ در جبهه ها داو طلبانه عازم جبهه ها شد . حکایت رشادتهای مهدی را می شود از خاک داغ خوزستان پرسید روزهایی که نبرد در جبهه سنگین بود مهدی و مهدی ها بودند که در دل دشمن یورش می بردند لحظه ایی عقب نکشیدند تا دشمن را عقب بنشاندند .

 دوری مهدی از همسرش ، از فرزندانش باعث نشد که مهدی را از رفتن به جبهه باز دارد . همسرش هم مانند مهدی مصمم بود که مهدی باید تا نابودی دشمن مبارزه را ادامه دهد . مهدی صاحب سه فرزند پسر شد . همسرش در نبود ایشان خیلی خوب از فرزندان مراقبت میکرد . مهدی تا سال ۱۳۶۵ در چندین عملیات شرکت داشت در عملیات فاو بود که روز اول ماه مبارک رمضان در ماه مهمانی خدا ،  مهمان خدا شد وبه در جه ی رفیع شهادت نائّل آمد . خصوصیات اخلاقی شهید مهدی خاکی داشتن ایمان و تقوی همچنین رشادتی که ایشان داشتند زبانزد بود . خیلی جویای احوال اقوام و دوستان بودند . به نیازمندان کمک میکردند . همیشه پیرو ولایت فقیه بودند و توصیه به دیگران میکردند که پیرو رهبر باشند تا حکومت اسلامی پایدار بماند .
تحقیق و تنظیم: خادمان شهدا در حوزه ۱۹۴ از ناحیه بسیج مقاومت کمیل

ویرایش: محمد موذن

روحش شاد و راهش پر رهرو باد