با شهدا در منطقه 13

شهید هادی عسگری

یکی از برجسته ترین جوانان با ایمان فداکار و شجاع این مرز و بوم بود. هادی یکی از نابغه هایی بود که زبان و قلم از توصیف ایشان قاصر است جوانانی چون هادی عسگری با تلاش های بی وقفه ی خود جانشان را در کف اخلاص نهادند و خونشان را تقدیم این سرزمین مقدس کردند تا کردستان ایران سربلند بماند

نام و نام خانوادگی : هادی عسگری

 نام پدر : حاج آقا

 تاریخ تولد:۱۳۴۱/۱۰/۱۰

محل شهادت: جاده بناب

 تحصیلات : مهندسی عمران

گلزار شهدای تهران واقع در بهشت زهرا قطعه ۵۳

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۲/۱۸

عملیات : ترور بخشدار سقز

شغل : فرماندار سقز

شهید مهندس هادی عسگری :

یکی از برجسته ترین جوانان با ایمان فداکار و شجاع این مرز و بوم بود. هادی یکی از نابغه هایی بود که زبان و قلم از توصیف ایشان قاصر است.

هادی بچه ی خزانه تهران بود، در دوران نوجوانی هم درس میخواند هم در کارخانه روغن نباتی فو کار میکرد. بصورت جهشی دوران تحصیل را پشت سر گذاشت تا جایی که موفق به کسب مدرک مهندسی عمران شد و در آزمایشگاه روغن نبائی قو مشغول به کار شد.

همه شیفته ی اخلاق هادی بودند؛ مادر هادی میگوید؛

هادی یکی از مبارزین انقلابی هم بود. قبل از پیروزی انقلاب برای اینکه بیانات رهبر انقلاب را بدست مردم برساند موقع نماز جماعت اعلامیه ها را بر سر سجاده های نماز گزاران می گذاشت و قبل از تمام شدن نماز تغییر لباس داده و مسجد را ترک میکرد. انقلاب که پیروز شد هادی ۱۶ سال داشت، تمام تالشش برای پاسداری از این انقلاب بود؛ بالاخره فارق التحصیل شد و زمان خدمت سربازی رسید، در قسمت مخابرات منطقه کردستان برای گذراندن خدمت سربازی اعزام شد. از آنجایی که ناراضی بود با اصرار و پافشاری وی هادی وارد معرکه درگیری با کومله ها در کردستان شد. زمانی نگذشت که به سمت فرمانداری سقز منصوب شد. خدمت شایانی هم در این منطقه انجام داد. از فرمایشات مقام معظم رهبری در آن زمان این بود که هر کس در کردستان نفس بکشد شهید است. این نطق رهبری حاکی از آن است که چقدر منطقه کردستان ناامن بوده و جوانانی چون هادی عسگری با تلاش های بی وقفه ی خود جانشان را در کف اخلاص نهادند و خونشان را تقدیم این سرزمین مقدس کردند تا کردستان ایران سربلند بماند.

تحقیق و تنظیم: خادمان شهدا در حوزه ۱۹۴ از ناحیه بسیج مقاومت کمیل

ویرایش: محمد موذن

روحش شاد و راهش پر رهرو باد